Hirdessen a Budai Polgár Online-on!
Kedves Szomszéd
Betűméret növeléseBetűméret csökkentéseNyomtatás

A világon mindenhol látható lesz a Saul fia

2016. március 23.

Az Oscar-díjas Saul fia című film a holokausztot szokatlan szemszögből mutatja be, az alkotásról a II. kerületben élő producerrel, Sipos Gáborral beszélgettünk. 

– A budai kerületekben nőttem fel, és most is a II. kerületben élek. Szeretek itt lakni. 

Hogyan került kapcsolatba a Saul fia stábjával?

– A film rendezője, Nemes Jeles László keresett meg a forgatókönyvvel. Hamar elolvastuk producertársammal, Rajna Gáborral, hogy visszajelezhessünk, tudunk-e együttdolgozni. Miután megismertük a történetet, úgy éreztük, hogy nagyon szeretnénk. Így született meg a döntés, és elkezdődött a közös munka. Szerencsésnek tartom, hogy már az elején olyan anyagot kaptunk, amely nem szorult külön magyarázatra, hogy megértsük.

Mi kellett a sikerhez?

– A stáb minden egyes tagja tudása legjavát adta, hogy jó film szülessen. Ez elengedhetetlen a sikerhez. De nagyon fontos megemlíteni, hogy olyan jó kezekbe került a film és ma olyan elhivatott cégek és emberek felelnek az utóéletéért, akik pontosan tudják, hogy ez a film miként éri el a legszélesebb közönséget. A Cannes-i filmfesztivál alatt rengeteg ország forgalmazóinak értékesítettük a filmet, mára a világ szinte összes területére eladtuk. De most is folyamatosan azon dolgozunk, hogy újabb és újabb országokban bemutassuk a Saul fiát. Elsőként Magyarországon került a mozikba tavaly júniusban. 

Min dolgoznak most?

– Elkezdtük a Sunset című filmterv fejlesztését és előkészületi munkáit. A történet az 1910-es években játszódik, és egy fiatal lány történetét meséli el. Terveink szerint 2018-ban mutatjuk be a filmet. A szereplőválogatás már zajlik, elmondhatjuk, hogy ez nálunk egy hosszú és intenzív időszak. Így tettünk a Saul fia esetén is, nagy hangsúlyt fektettünk a színészek megtalálására, és úgy érezzük, megérte.

NZSA